Butle do grilla gazowego w nakierowaniu na potrawy z grilla!

Butle do grilla gazowego w nakierowaniu na potrawy z grilla!

admi112 20 maja 2020

Potrawy z grilla – butle z gazem są wypełnione gazem. Istnieją trzy rodzaje na rynku. Jedenaście kilogramów, pięć kilogramów butli z gazem i nano butli z gazem. Butelki różnią się nie tylko wielkością, ale także zawartością, ponieważ standardowe butelki zawierają gaz propan-butan, a nanobutelki zawierają czysty propan. Wybór butli może być wyzwaniem dla użytkownika grilla gazowego. Więc jakich kryteriów powinniśmy użyć, aby wybrać odpowiednią butlę z gazem?

Butle, a potrawy z grilla

Rozmiar cylindra należy wybrać zgodnie z częstotliwością grilla. Jeśli często grillujemy w naszym ogrodzie nie tylko w sezonie, wybieramy 11-kilogramową butlę gazową, która pozwala nam grillować dłużej. Należy jednak pamiętać, że większe cylindry nie zawsze pasują do mniejszych rusztów i taki cylinder musi wtedy stać obok grilla. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji są specjalne pokrowce na butle gazowe, za pomocą których można jednocześnie zachować estetyczny wygląd naszego urządzenia. Warto o tym pomyśleć stawiając na sprawdzone potrawy z grilla.

Użytkownicy grilla gazowego często zastanawiają się, jaka jest różnica między propanem – butanem i czystym propanem. Główną różnicą jest temperatura wrzenia gazu. Propan gotuje się w temperaturze -42 ° C, a propan-butan już w temperaturze około -4 ° C. Jest to ważna informacja, szczególnie dla osób grillujących zimą. Propan-butan, stosowany w ujemnych temperaturach, kończy się znacznie szybciej. Czysty propan jest zatem bardziej wydajny i ma wyższą wartość opałową w nakierowaniu na potrawy z grilla.

Wysokiej jakości grille gazowe mają reduktor. Jedenaście i pięć kilogramów butli gazowych można stosować zamiennie, ponieważ mają te same reduktory. Z kolei nanocylindry mają zupełnie inny typ reduktora. Jednak instalacja jest bardzo łatwa, a wymiana nie jest dużym problemem. Dzięki instrukcjom używanego przez nas urządzenia z pewnością zarządzimy poprawną instalacją kontrolera. Jeśli zastanawiasz się, która butla z gazem jest odpowiednia do Twojego grilla i jak należy zainstalować regulator, skontaktuj się z nami, a chętnie Ci pomożemy