Potrawy na grilla eco

Potrawy na grilla eco

admi112 16 maja 2020

Potrawy na grilla – przygoda na grilla powinna rozpocząć się od wyboru odpowiedniego sprzętu. Grille węglowe są najbardziej popularne wśród Polaków. Są one jednak elektryczne i gazowe, chociaż są droższe, są zdrowsze i bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ emitują mniej dwutlenku węgla do atmosfery. Chcesz być przyjazny dla środowiska? Unikaj jednorazowych grilli aluminiowych!

Potrawy na grilla – pamiętaj!

Niektórzy twierdzą, że prawdziwy mistrz grill nie może być czysty. Fakt, że grillowanie nie jest najczystsze, nie jest. Jeśli jednak chcesz być przyjazny dla środowiska, pamiętaj o czyszczeniu urządzeń specjalnie opracowanymi środkami i spłukiwaniu dużą ilością wody. To zmyje niebezpieczne osady. Świeży brud rozpuszcza się łatwiej niż suszony. Więc nie zwlekaj z czyszczeniem rusztu. Spalony tłuszcz i resztki mogą być toksyczne, jeżeli wskazuje się na potrawy na grilla.

Do grillowanego mięsa używaj oddzielnych sztućców. Wiemy, jak kuszące jest lizanie widelca pyszną marynatą, ale uwierz nam – Twoi goście nie byliby zadowoleni, widząc to. Zobacz warzywa z grilla. Są zdrowe i mogą być tak smaczne jak dania mięsne. Ponadto podczas grillowania nie ma tłuszczu, który kapie na gorące węgle i przekształca się w szkodliwe związki chemiczne i osiada z powrotem na mięsie z dymem – tak przygotowane potrawy na grilla są doskonałe! Jeśli same warzywa z grilla nie są dla Ciebie wystarczające, spróbuj nałożyć na grilla mniej tłustego mięsa. Drób, cielęcina lub wołowina mogą wyglądać jak popularny kark lub boczek, ale wierzcie nam – są bardziej przyjazne dla twojego ciała. Nie zapomnij też o rybach. Są łatwe w przygotowaniu, smaczne, a przede wszystkim zdrowe.

Mycie może nie być przyjemnością, ale plastikowe naczynia, talerze i sztućce zanieczyszczają środowisko od kilkuset lat. Jeśli ostatnią rzeczą, o jakiej marzysz po uczcie, jest czyszczenie, użyj jadalnych talerzy. Są wykonane z otrębów i można je bezpiecznie jeść. Błonnik, który zawiera, doskonale wpływa na trawienie i oczyszcza organizm. Zamiast używać sztucznego komara, możesz pokroić cebulę i umieścić ją na stole do grillowania. Wtedy otrzymamy sprawdzone potrawy na grilla.
Jeśli organizujesz grilla poza domem, rób to w określonym miejscu. Nie zapomnij posprzątać i wydzielić śmieci. Możesz bezpiecznie wyrzucić resztki. Butelki, szklane i aluminiowe puszki – sortuj i wrzucaj do odpowiednio oznakowanych pojemników.